Czym się kierować wybierając transport za granicę?

Coraz więcej ludzi decyduje się na podróż poza granicę ojczystego kraju. Spowodowane jest to w dużej mierze globalizacją, ciekawością i chęcią przeżycia nowej przygody. Oprócz hotelu, atrakcji istotną rolę w planowaniu podróży odgrywa środek transportu, który pozwoli dostać nam się do danej destynacji. Wielu z nas z pewnością zadaje sobie pytanie jaka forma transportu będzie najlepsza. Samochód osobowy? Autobus? Samolot? Bus? Czym należy się kierować przy takim wyborze? Ceną? Czasem? Udogodnieniami? Nie dla wszystkich jest to tak oczywista decyzja i niejednym spędza ona sen z powiek.

Co oferuje rynek?

W dzisiejszych czasach możemy odbyć podróż za pomocą wielu środków transportu. Do miejsc, które znajdują się w Europie, np. do Niemiec, spokojnie możemy wybrać się samochodem, autokarem bądź busem osobowym. Natomiast jeżeli mowa o destynacjach, które znajdują się znacznie dalej i dzieli nas od nich ocean, to zdecydujemy się na samolot.

Czynniki wyboru

Opcji mamy wiele, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Decydując się na określony rodzaj transportu powinniśmy się kierować kryterium, które łączy cenę oraz czas podróży. Cena gra istotną rolę, bo po co przepłacać za bilety lotnicze, jeżeli w niższej cenie możemy dotrzeć do celu za pośrednictwem busów osobowych. Jak już zostało wspomniane koszty podróży busem osobowym są znacznie mniejsze w porównaniu z samolotem. Dodatkowo czas podróży tymże środkiem transportu jest podobny do czasu jazdy samochodem osobowym. Musimy więc zhierarchizować nasze potrzeby i zastanowić się, który aspekt gra dla nas istotniejszą rolę.

Komfort

Ważnymi czynnikami podczas wyboru transportu jest również komfort. Busy osobowe mogą pomieścić tylko 9 pasażerów, co sprawia, że unikamy zbędnego tłoku, który jest tak powszechny podczas lotu czy jazdy autokarem. W porównaniu z samolotem w busach możemy spożywać własne jedzenie, spoglądając na widoki z oknem, tym samym nie narażając się na dodatkowe koszty. W transporcie, w którym jest nieliczna grupa pasażerów, łatwiej nawiązać kontakt z innymi podróżującymi, co z pewnością umili podróż i przyniesie miłe wspomnienia. Podróż busem nie jest monotonna i umożliwia organizację postojów, dzięki którym możemy „rozprostować” kości i skorzystać z toalety.

Bezpieczeństwo

Przed wylotem każdy z pasażerów jest dokładnie sprawdzany przez obsługę lotniska, co podnosi znacząco jakość bezpieczeństwa. Natomiast szansa przeżycia katastrofy lotniczej nie jest niestety zbyt wysoka. Oczywiście podczas jazdy busem, również jesteśmy narażeni na wypadki drogowe, ale szansę na ratunek są jednak trochę wyższe. Mamy znacznie więcej czasu na reakcje, poza tym, w przypadku podróży busem grupy pasażerskie są znacznie mniejsze, co też zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Sami, więc musimy zdecydować, które czynnik są dla nas najbardziej istotne i jaki transport wybrać na zagraniczną podróż.